неділя, 9 липня 2017 р.


Математика
3 клас
Тема. Вправи  і задачі  на засвоєння таблиць  множення і ділення.
Мета : закріпити  знання таблиць множення і ділення  в межах 7, удосконалювати   обчислювальні навички, узагальнювати  вміння розв’язувати  рівняння, формувати  вміння розв’язувати  задачі, розвивати логічне мислення, пам’ять та увагу, виховувати  організованість у навчанні.
Тип. Застосування навичок і вмінь.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Всі почули ви дзвінок  -
 Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз  сядуть   лиш дівчатка,
А за ними – і хлоп’ята.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Тема. Вправи  і задачі  на засвоєння таблиць  множення і ділення.
Очікувані результати :
1)     закріпити  знання таблиць множення і ділення  в межах 7;
2)     удосконалювати   обчислювальні навички;
3)     узагальнювати  вміння розв’язувати  рівняння;
4)      формувати  вміння розв’язувати  задачі;
5)      розвивати логічне мислення, пам’ять та увагу;
6)      виховувати  організованість у навчанні.
Будемо працювати під девізом :
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем  швидко,  старанно і вміло.
ІІІ. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
-         Працюючи на уроці ми створимо  міні – проект «Магічне число»
-         Які магічні числа ви знаєте?
-         До нас завітала  гостя .
Вірш-презентація числа 7.
Я магічне число 7,
Доведу – це я вам всім.
Я зустрінусь у казках,
у прислів’ях й приказках,
у загадках та малюнках.
Ще зустрінусь в музиці,
В музиці і логіці.
Ось така я чарівна,
Неповторна й ділова.

-         Овал: 2Це число дійсно магічне. Його ми зустрічаємо  дуже часто у своєму житті. Протягом уроку ми    складемо асоціативну квітку – семицвітну та визначимо де ми зустрічаємо число сім.
 









         Перша пелюстка  ( червона)
1.     Перевірка  домашнього завдання.
Самоперевірка
              Задача 
Цемент -  7 кг
Пісок - ?, на 14 кг більше         у ? разів менше
              Розв’язання
1)     7 + 14 = 21 (кг) – пісок;
2)     21 : 7 = 3 (р.) – більше.
Відповідь :  у з рази   менше взяли    цементу, ніж піску.
                Приклади
33 + 7* 5 = 68             50 – 20 : 5 = 46
48 : 6 : 4  = 2               ( 18 + 36) : 6 = 9
6* 7 + 7* 6 = 84          73 – ( 13 – 8) = 68
2.     Фронтальне опитування.
Вправа « Мозковий штурм»
-         Як називаються компоненти  при додаванні?
-         Як знайти невідомий доданок?
-         Як називаються компоненти при  відніманні?
-         Як  знайти невідомий від’ємник?
-         Як знайти  невідоме  зменшуване?
-         Як називаються компоненти  при множенні?
-         Як знайти невідомий множник?
-         Як називаються компоненти при діленні?
3.      Індивідуальна робота  ( картки – 4 учні)
-         Ось ми і виконали завдання першої пелюстки квітки – семицвітки.
-         Число 7 зустрічається у казках.
-         Наведіть приклади  ( « Вовк і семеро козенят»,  «Білосніжка і сім гномів» та інш.)
Друга пелюстка  ( оранжева )
4.     Усний рахунок.
1)     Знайти невідоме число.
Множник
7

4
6
Множник
9
7

7
Добуток

49
28


2)     Встав потрібні знаки   дій.
-         До  нас  приплив човник із завданням.
-         З  яких геометричних фігур  він складається?
-         Яку цифру ми можемо на ньому побачити?
-         Скільки разів вона зустрічається?

 



 
Блок-схема: данные: 7..6=42   63…7=70 48…6=8
7..6=13  63…7=9     7…2=14
                      



3)    Задача. Скласти зі усно розв’язати задачу за коротким записом.

7кг – 21 грн.
9 кг - ?
1)     21 : 7 = 3 ( грн.) –  за 1 кг;
2)     3* 9 =  27 (грн..) – за  9кг
Відповідь : 27 гривень  коштує 9 кг .

4)     Задача
Танці – 14 учнів
Пісні -  7 учн.                   30 учнів
Вірші - ?
        
1)      14 + 7 = 21 ( учн.)- пісні і танці разом;
2)      30 – 21 = 9 ( учн.) – вірші.
3)      Відповідь : 9 учнів учить вірші.
-         МОЛОДЦІ!!!
-         Відкриваємо 2 пелюстку « Прислів’я»
-         Які ви знаєте прислів’я  з числом 7?
Сім раз відмір, один раз відріж.
Семеро одного не ждуть.
Сім п’ятниць на тиждень.
ІV. Закріплення і узагальнення знань учнів.
Третя пелюстка ( жовта)
Щоб відкрити третю пелюстку , треба розгадати ребус.
-        
7’я
 
Розгадайте  ребус 

-         Яку цифру використано у ребусі? ( 7)
Написання цифри.
-         Сьогодні ми і повторимо написання цифри сім.
-         Цифра 7 складається  з трьох елементів : верхньої горизонтальної палички, великої похилої палички і маленької палички, яка перетинає середину великої палички.  Починаємо писати  горизонтальну паличку трохи ліворуч від середини верхньої сторони клітинки, ведемо до вершини кута, далі безвідривно пишемо велику похилу паличку,доводячи до середини нижньої сторони клітинки, потім перекреслюємо її посередині маленькою паличкою.
Третя пелюстка  «  Ребуси»
Переходимо до наступної пелюстки .
Четверта пелюстка ( зелена)
Щоб відкрити четверту пелюстку, треба виконати такі завдання.
1.     Математичний диктант за картками  - блискавками.
4* 7, 6* 7, 42: 6,   49:7, 7*3, 5*7, 21 : 7, 7* 8, 24: 3, 16:4, 3* 3, 5*9.
Взаємоперевірка
Відповіді:
28,42,7,7,21,35,3,56,8,4,9, 45.
2.     Приклади 
28:7:2= 2           42:7:3= 2
24:3*2=16         63: 7 : 3=3
24:( 3*2)= 4       16:  (2*2)= 4
2 пр. – біля дошки ;
2 пр. – коментоване ;
2пр. – самостійно.
 Самоперевірка.
Відкриваємо  четверту пелюстку ( зелену)-  загадки
-         Які ви знаєте загадки   з числом сім?
Шкір має сім,
А сльози випускає всім. (цибуля)
Сім братів віком рівні, іменами різні. ( дні тижня)
Скільки кроків зробить горобець за сім років. ( жодного, бо він не крокує)
Відкриваємо  п’яту пелюстку(блакитну)
Пелюстка музична.
-         Як використовується число сім  у музиці?
-         Скільки  є нот?
-         Назвіть їх.
Ця пелюсточка допоможе нам відпочити.
Проведення фізкультхвилики.
Шоста  пелюстка ( синя)
Щоб відкрити шосту   пелюстку, треба виконати такі завдання.
Розв’язати задачу
( біля дошки з аналізом)
Повний аналіз задачі.
Відкриваємо   шосту пелюстку ( веселка)
-         Скільки  вона має кольорів?
-         Назвіть їх.
Червоний
Оранжевий ( помаранчевий, жовтогарячий)
Жовтий
Зелений
Блакитний
Синій
Фіолетовий
Сьома  пелюстка ( фіолетова)
Щоб відкрити сьому   пелюстку, треба виконати такі завдання.
Розв’язати рівняння
Біля дошки                                          Коментоване
Х + 6= 30                                                Х * 6 = 30
Х=30-6                                                   Х = 30 : 6
Х =24                                                      Х = 5
24+6=30                                                 5*6 =30
      30=30                                                   30=30
Відкриваємо   сьому пелюстку ( сім чудес світу)
Сім чудес світу – це цікаве і незвичайне , що існує в наш час з дуже давніх  часів, приблизно 4 тис. років тому.
Розгляд ілюстрацій з дивами світу.
Ось ми і склали асоціації до міні - проекту « Магічне число 7».
V.  Домашнє  завдання. Інструктаж.
Ви вдома ще підберете  матеріали  до числа 7 ( загадки, прислів’я, ребуси, казки тощо) і доповните  цей проект.
А письмово в зошиті розв’яжете задачу.
Аналіз і складання плану розв’язання.
V.  Підсумок уроку.
- Чи  досягли мети?
-  Чи дотримувались девізу?
- Що дізналися нового?
- Що нового дізналися ?
Наша гостя задоволена   вашими успіхами.
Ось у цьому третім класі учні просто МОЛОДЦІ!!!


Немає коментарів:

Дописати коментар

                   УРОК - ТЕЛЕПЕРЕДАЧА "ЗДОРОВ'Я" Тема . Профілактика обмороження, перегрівання, сонячних опіків. Нада...