Тетяна Миколаївна Кожушко

неділя, 13 травня 2018 р.

                   УРОК - ТЕЛЕПЕРЕДАЧА "ЗДОРОВ'Я"
Тема. Профілактика обмороження, перегрівання, сонячних опіків.
Надання першої допомоги при забиттях, порізах, подряпинах, укусах комах. Практична робота. Моделювання ситуації надання першої допомоги при нескладних травмах.
Мета: дати учням поняття про види  травм та  правила надання  першої допомоги при них, практично  будемо вчитися  надавати допомогу при порізах, подряпинах, забиттях, укусах комах; виховувати самостійність, дисциплінованість, бажання допомагати одне одному.
Хід уроку
І Організація   класу    
Усі сідайте тихо, діти!
Домовляймось – не шуміти,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаємо,
Наш урок розпочинаємо!
 Сідайте, діти всі  рівненько,
Руки покладіть гарненько,
Голівку вище підніміть,
Свої плечі розведіть.

Доброго здоров'я, діти, доброго вам дня.
 Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ.
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
- Чи любите ви  дивитися телевізор?
- Які передачі ви дивитися?
- Сьогодні я пропоную вам  побути учасниками телепередачі «Здоров`я».
А девізом нашої передачі буде:
Діяти – активно,
Думати – оперативно!
Сперечатися – доказово,
Для всіх – обов’язково!      

- У нашій студії присутні гості лікар – комбустіолог та медичні сестри.  Наукові експерти – це  підготовлені учні.
Привітання
Гостей наших радо усіх зустрічаєм,
Для них привітання від класу ми маєм.
Ми хочем, щоб ви всі щасливі були,
Щоб діточки ваші здорові росли,
Щоб смуток і горе назавжди пішли.
Сьогодні в програмі на вас чекають такі рубрики:
1.    Рубрика «Здоров'я - це найдорожчий, безцінний скарб, що має людина».
2.    Спробуєте себе у ролі дешифрувальників у рубриці «Поміркуй і пригадай»
3.    Спеціалісти - науковці рубрики «Довідкове бюро» повідомлять про про  види незначних травм.
4.    Рубрика «Допоможи собі та іншим».
5.    Рубрика «Рефлексія»
ІІ.  Створення проблемної ситуації.
Розпочинаємо з рубрики
«Здоров'я - це найдорожчий, безцінний скарб, що має людина».
  -   Що для людини є найдорожчим? (Здоров'я - це найдорожчий, безцінний скарб, що має людина. Народна мудрість так і говорить: «Здоров'я - всьому голова». А здоров'я дітей - це «голова» здоров'я майбутніх поколінь. Міцне здоров’я- це найдорожчий скарб.)    
 
-Для чого потрібне здоров’я
-    Від чого залежить здоров’я?      
 Мозковий штурм « КВІТКА  ЗДОРОВЯ»
Від спадковості;
ü від стану навколишнього середовища;
ü від способу життя людини;
ü від якості медичного обслуговування;
ü від правильного повноцінного харчування
ü вміння надавати першу допомогу.
Рубрика  «Поміркуй і пригадай»
 
Гра «Дешифрувальник»
т
р
а
в
м
у
в
а
н
н
я
-         Що таке травмування?
Травмування –
Вчитель.
  Будемо говорити про види  травм та  правила надання  першої допомоги при них, практично  будемо вчитися  надавати допомогу.
-         Що потрібно для надання першої допомоги? (АПТЕЧКУ)
-         - Що в ній повинно бути?
-         Які  види травм ви знаєте?
-         Які травми характерні  для зими?
-         Які травми характерні для літа?
Рубрика «Довідкове бюро»

  
-         З питання «Профілактика обморожень, перегрівань. сонячних опіків» краще розповість лікар – комбустіолог (опіковий хірург). Надаємо йому слово.
-         Діти, ви запам`ятовуйте правила надання першої допомоги при опіках.
-         Дякуємо за цікаву розповідь.
-         Діти, що ви запам’ятали?
-         Про інші види травм розкажуть наші науковці.
     

      

      

      
Робота  за підручником с. 104-107
Робота у зошиті с. 54- 55.
Рубрика «Допоможи собі та іншим»
    

-         А зараз ми будемо вчитися надавати  допомогу.
Практична робота. Моделювання ситуації надання першої допомоги при нескладних травмах.
V. Підсумок уроку.
  Рубрика «Рефлексія».
Кожна людина повинна берегти і зміцнювати своє здоров’я.  Іграшку,  книжку,   одяг   можна   купити   за   гроші,    але   здоров’я   не    купиш. Саме    тому   з   раннього дитинства     треба    дотримуватися    здорового   способу життя.
Пам’ятайте :


Здоров’я – це багатство,
яке Господь нам дав
І треба, щоб з дитинства
Його ти цінував.
Здоров'я не придбаєш,
За гроші пам’ятай
Його від Бога маєш
Про це не забувай.
Разом.
Здоров’я – це сила,
Здоров’я – це клас
Хай буде здоров’я у вас і у нас.


Учитель. Наша програма збігає кінця. Дякую всім за участь.

субота, 3 березня 2018 р.

Урок - квест
Тема. Додавання суми до числа. Розв’язування задач різними способами
Мета: пояснити учням спосіб додавання суми до числа; вчити розв'язувати задачі різними способами; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття відповідальності.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
У наш час,  щоб будувати
і машинами керувати,
треба в школі дуже добре
математику всім знати.
ІІ. Повторення і закріплення вивченого
-- Сьогодні, діти, запрошую вас вирушити у цікаву подорож математичним простором. Проведемо математичний квест.
-  Давайте подумаємо, що потрібно взяти з собою в подорож? ( Книгу, ручку, лінійку, олівець)
--  Якими ви повинні бути під час подорожі ? ( Уважними, дисциплінованими, старанними...)
 --  Девізом нашої подорожі буде
        « Один за всіх і всі за одного».
--Для того щоб наша подорож була успішною, потрібен досвідчений  капітан.   (Вчитель).
--Отже, на правах капітана, я ознайомлю вас з картою подорожі. Наш  космічний  корабель зупинятиметься на 5 великих  станціях. Кінцева мета нашої подорожі -  станція  Успіхів. Ваша праця оцінюватиметься  за допомогою ось таких зірочок.
- Для роботи нам потрібні  помічники капітана.
( 3команди, 3 помічники)  
--Ну, що ж, вирушаємо у подорож.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Щоб наблизитися до  І станції  ми повинні перевірити як ви готові до уроку, перевіривши домашнє завдання.
1. Перевірка домашнього завдання (с. 51, завдання 309; 310)
Завдання 309
— Яка відстань буде між лисенятами, якщо кожне лисеня зробить назустріч іншому 35 кроків?
- Який вираз склала перша група?
100 – (25+25) =
Завдання 310
— Прочитайте вирази зі значенням, меншим за 40.
- Ось ми прибули до станції «Кмітлива»
- Що ж ми будемо тут робити ?
- Треба знайти підказку. Де підказка ?
Розгадаємо  ребус і розгадаємо місце , де можна знайти завдання.
                                 Глобус
Усний рахунок
1. Вправа «Незакінчені речення»
– Ми знаємо такі арифметичні дії … (додавання, віднімання).
– Числа при додаванні називаються…(доданок,доданок,сума).
– Невідомий доданок шукаю так…( від суми віднімаю відомий доданок).
– Від перестановки доданків…(сума не змінюється).
Щоб знайти суму, треба … (+)
Щоб знайти різницю, треба … (-)
Збільшити на – це … (+)
Зменшити на – це … (-)
Щоб знайти периметр, треба … (всі сторони +)
2. Індивідуальна робота
3. Гра «Хто швидший?»
27 + 8 39 + 5 66 + 6
82 + 9 19 + 9 48 + 9
18 + 5 27 + 4 59 + 6
78 + 6 26 + 7 78 + 8
57 + 8 45 + 8 37 + 7
49 + 7 57 + 5 64 + 9
4. Гра «Віконечка»

                           2 дм 3 см =      см
                           2 доби 30 хв =      хв
                           1 год 35 хв  =       хв   
5. Домалюй фігуру

- Діти, ви добре справились із завданнями, отже можемо продовжувати нашу подорож, ми прибуваємо на станцію Каліграфічна.
6. Хвилинка каліграфії
- Що ж ми будемо тут робити ?
- Треба знайти підказку. Де підказка ?
Розгадаємо  загадку і розгадаємо місце , де можна знайти завдання.
Що за хатка – дивина?
З скла прозорого вона.
Табунцями, як у річці,
Рибки плещуться в водичці.
Акваріум
Каліграфічна хвилинка
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. Розкладіть на розрядні доданки
56   66   ………. 96
15 25 …………..65
11  13 …………19
 - Діти, ви добре справились із завданнями, отже можемо продовжувати нашу подорож, ми прибуваємо на станцію Розумників і розумниць.
- Що ж ми будемо тут робити ?
- Треба знайти підказку. Де підказка ?
Розгадаємо анаграму  і розгадаємо місце , де можна знайти завдання.
лааснк    адшок
 Класна  дошка
Фізкультхвилинка
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як додавати суму до числа. Будемо розв`язувати задачы і приклади різними способами.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 52-53)
Завдання 312. Колективне опрацювання матеріалу
— Розгляньте малюнки і поясніть, як до числа 6 додавали числа 2 і 3.
6 + (2 + 3) = 6 + 5 = 11
6 + (2 + 3) = 6 + 2 + 3 = 8 + 3 = 11
6 + (2 + 3) = 6 + 3 + 2 = 9 + 2 = 11
— Щоб додати суму до числа, можна послідовно додати до числа кожний доданок.
Завдання 315. Колективне опрацювання матеріалу
— Розгляньте пояснення додавання чисел частинами. Визначте, яку властивість додавання використано.

Завдання 311   (1 команда)
Учні «ланцюжком» читають вирази і обчислюють їх значення.
Завдання 314   (2 команда)
Учні обчислюють значення виразів різними способами. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
Завдання 316 (3 команда)
Учні «ланцюжком» розв’язують приклади зручним способом.
Завдання 313
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують різними способами.
1 спосіб
1) 14 + 15 = 29 (кг) — привезли;
2) 29 + 36 = 65 (кг) — стало.
2 спосіб
1) 36 + 14 = 50 (кг) — привезли спочатку;
2) 50 + 15 = 65 (кг) — стало.
Як обчислити дану задачу, склавши вираз.
Завдання 317
Учні креслять прямокутник, довжина якого 8 см, а ширина 3 см. Обчислюють його периметр.
Завдання 318. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
Їхало — 16 ч. і 13 ж.
Вийшло — ?
Залишилося — 17 п.
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 319*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
2. Офтальмологічна пауза
 - Діти, ви добре справились із завданнями, отже можемо продовжувати нашу подорож, ми прибуваємо на станцію Логічна.
- Що ж ми будемо тут робити ?
- Треба знайти підказку. Де підказка ?
Розгадаємо  геометричну об`ємну фігуру і розгадаємо місце , де можна знайти завдання.
Куб
3. Розв'язування логічних задач
Завдання  319
• Біля будинку ростуть 2 липи, 5 яблунь і 8 груш. Скільки всього плодових дерев ростуть біля будинку? (8 + 5 = 13)
• Записано числа від 1 до 50. Скільки разів у записах зустрічається цифра 3? (3; 13; 23; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; 39; 43 — 15 разів)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці?
— Як оцінюєте свою роботу?
Наша подорож наближається до завершення, прямуємо до станції Успіхів.  Хто був уважним, старанним і завжди приходив на допомогу своїм однокласникам. Давайте порахуємо зірочки, які кожена  команда отримала під час подорожі.
Визначення і нагородження команди переможців.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 53, завдання 320; 321.
1 група – задачу  розв`язати, склавши вираз.
2 група – по діях .
 

неділя, 9 липня 2017 р.

Міні -  проект
   Розвиток зв`язного мовлення
  3 клас
Тема. Хліб -  всьому голова. Поділ тексту на речення.
Мета: формувати в учнів уміння ділити текст на речен­ня ;ставити потрібні розділові знаки в кінці речення; розширити й поглибити знання дітей про хліборобську працю, пояснити ланцюжок дороги хліба від поля до нашого столу;  роз­вивати мислення, увагу; виховувати повагу до хліба та людей праці, дбайливе ставлення до птахів.

ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Уже  дзвінок нам дав сигнал ,
І на урок він нас покликав,
А отже часу не втрачаймо,
Роботу швидше починаймо.
-         Успіх сьогоднішнього  уроку залежить від кожного з вас.
Учениця
Ми всі веселі та кмітливі,
Серйозні та не пустотливі,
Допитливі, цікаві, чемні,
В розмові з старшими приємні.
Ми всі любимо природу:
Турбуємось про чисту воду,
 Дерева, квіти доглядаємо,
Гілочок ми не ламаємо,
Про пташок ми взимку дбаємо.
II.      Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну Природу, в країну чудову,
Що нас чекає — нам ще не відомо.
—      Сьогодні в нас, без сумніву, незвичайний урок.  Це урок – проект, кінцевим продуктом якого буде складання мозаїки.
-         Що таке мозаїка?
Працюючи над проектом  ми з вами складемо частинки мозаїки, які утворять картину-підсумок нашого уроку.
Девізом нашого уроку будуть такі слова:
Не просто слухати , а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Міркувати, фантазувати ,
Плідно працювати.
Роботу  здійснимо за планом :

 






 








III.     Повідомлення теми і мети уроку.
-        Сьогодні  ми проведемо урок розвитку зв’язного мовлення.
- За якою темою, ви дізнаєтеся , коли прослухаєте пісню.
Вона допоможе вам налаштуватися на урок і сподіваюся звеселить вас.
-     Слухайте уважно і скажіть про що співається в пісні?
-     Отже, сьогодні ми поговоримо про значення хліба для людини та будемо працювати з текстом.
Ми повинні навчитися  :
-     ділити текст  на речення;
-     ставити потрібні розділові знаки;
-     визначати частини тексту;
-     виділяти  аб­заци;
-     самостійно записувати їх.
Відкриваємо першу частину мозаїки під назвою « Пісня».
III.     Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
1.     Актуалізаці опорних знань.
—      Ми багато говорили про цінність хліба. До своєї господи  запрошуємо  вас.
Запрошуємо вас до нашої господи на хліб та сіль, на слово щире, на бесіду мудру.
Господиня
Ми хлібом-сіллю друзів зустрічаєм.
Хай в світі буде більше в нас братів,
Хай в кожній хаті будуть короваї,
Щоб люд ніколи хліба не просив.
Господиня.
Ми — хліба творці, вороги пітьми,
І доки сонце живить наші мрії,
На рідній ниві будемо людьми.
Ми — хліборобський рід — Івана та Марії.
Розповідь вчителя
 Кожен з вас знає, що головний злак на землі — пшениця. Мабуть, тому й кажуть: хліб — усьому голова. Ніхто сьогодні не може  назвати імені тієї великої людини, яка винайшла хлібопечення, того, хто змолов зерно, виготовив борошно, а потім спік із тіста в гарячій печі запашний коровай чи паляницю.   Довгий і нелегкий шлях від пшеничного колоска до смачного короваю.
-     Ось ми і переглянемо  який шлях проходить хліб?
Відкриваємо другу  частинку  мозаїки під назвою « Ціна хліба».

Ще з давніх-давен наші земляки знали ціну хліба. Він ніколи не діставався легко. Шматок хліба для бідної людини був дорогоцінним скарбом. Різали хлібину ниткою, щоб не кришилась. Недарма кажуть «Найсмачніший хліб від свого мозоля» Про бережне ставлення до хліба складено багато оповідань, віршів, пісень, ребусів, кросвордів.
Зараз ми і виконаємо цікаві завдання і відкриємо наступну частину мозаїки.
1.     Скласти « Асоціативний кущ», вказуючи який хліб.
                                     Хліб

смачний свіжий   запашний гарячий добрий  м’який

2.     Розгадайте ребус і скажіть  професію.



3.       « Прислів 'я, загадки про хліб».
Ми також пропонуємо вам відгадати загадки та вписати відповіді в клітинки кросворду. У виділе­них клітинках ви знайдете слово, яке є ключовим .
1.     Хто це поле оре, сіє
Та й хліб збирає? (Хлібороб.)

Б

К



У
О
Б
Т
М
Х
Л
І
Б

Л
И
С
А

І
К
Т
Й

Б
И
О
Н

О



И

Р
О
б
2.       Як навколо об'їси,
Серединки не проси.
Ми такі гостинці:
Дірка в серединці.
        (Бублики.)
3.       Що сходить у діжі?
              (Тісто.)
4.       Де йшла сотня косарів.
Вийшло п'ять богатирів:
Косять, в'яжуть заодно
І молотять на зерно.  
               (Комбайни.)
Відкриваємо третю частину мозаїки під назвою
 « Цікаві завдання»».
Робота по групах
1 група
Гра «Продовжити і пояснити прислів’я»
Як хліб  буде, то й ….( усе буде).
2 група
Гра « Склади загадку»
Мене б’ють,ріжуть , товчуть, ріжуть, а я все терплю і добром плачу. ( Хліб)
3 група
-         Гра « З’єднай прислів’я» ( Завдання 2  с.12 )
 Хліб   - усьому голова.
 Без хліба немає обіда.
Хочеш їсти калачі   не сиди на печі.
4 група
Гра « Відгадай загадки» ( Завдання 1 с. 12)
Хвалить його кожен,
 Любить його кожен,
 І дня ми прожити
 Без нього не можем.
               (Хліб.)
У землю кидалося,
На сонечку вигрівалося,
На порох перетиралося,
*        У печі гартувалося -
Пахощів набиралося,
 А людям доставалося.
                 (Зерно.)
 — Молодці, ви правильно  виконали завдання.
Відкриваємо четверту  частину мозаїки під назвою
« Творчі завдання».
 Фізкультхвилинка.
(Фізкультхвилинка проходить у вигляді дитячої гри «Печу, печу хлібчик».)
Для проведення гри діти стають розірваним колом лицем до се­редини. Перед кожним — умовна піч, під руками ніби діжа з тістом, праворуч лопата. Діти співають: «Печу, печу хлібчик» ( виконують рухи)
Відкриваємо  п’яту частину мозаїки під назвою
« Фізкультпауза ».
2.     Робота в над текстом.
Виконаємо завдання 3 у зошиті.    
Прочитайте текст. Поділіть його на речення.
Люди сіють хліб. Щедро оспівана ця праця  людська. Зерно для людини і досі залишається земним дивом.  Воно безсмертне кинуте в землю стає колосом, наливається соками землі й сонця,красується, радує урожаєм . Нелегко дається хліб . Справжню ціну йому складають хлібороби.
         (М. Сингаівський)
-         Про що розповідається в тексті?
-         Хто сіє хліб? ( Люди сіють хліб)
-         Як оспівана людська праця?
-         Чим  для людини залишається зерно?
-         Який шлях воно проходить?
-         Як дається хліб?
-         Хто складає йому справжню ціну?
-         Скільки вийшло речень? ( 6 речень)
-         Поділіть текст на частини (зачин, основна частина, кінцівка).
-         Скільки речень у кожній частині? ( І ч. – 1,  ІІч. – 4 , ІІІ ч.-2)
-         Прочитайте зачин (основну частину, кінцівку).
-         Придумайте заголовок до кожної частини.
-         Придумайте заголовок до  тексту.
-         Який це тип тексту?
         Робота в зошиті.
Запишіть, поставте потрібні розділові знаки. Виділіть зачин, основну частину, кінцівку. Запишіть заголовок. Прочитайте.
1 і 2 група – самостійно,
3 і 4 група – під керівництвом вчителя.
 Виправте помилки (завдання 4).
3.      Перевірка самостійної роботи (3-4 учні читають текст).
Самоперевірка за зразком.
Відкриваємо шосту  частину мозаїки під назвою « Робота над текстом ».
3.     Інсценізація
1 група учнів підготувала  інсценізацію казки « Без труда нема плода».
-         Який висновок зробив вовк ? Чому?
Відкриваємо  сьому  частину мозаїки під назвою
« Інсценізація».
Четверта частинка мозаїки — «Кожну крихітку збережемо».
Учні виконували й дослідницьку роботу. Дізналися, скіль­ки щодня випікає шкільна їдальня хлібних виробів, скільки привозять хліба до місцевого магазину.
Сьогодні в шкільній їдальні випікають:
         булочки з маком ;
булочки з родзинками ;
пиріжки;
ватрушки ;
піцци.
Розповідь вчителя.
 Але інколи ми бачимо, що шматочки хліба валяються під йогами.  Я пропоную  пропонує: збирати кожну крихітку й годувати ними птахів.
Збираймо крихітки тільки з пшеничного хліба, а шматочки вису­шуймо.
Зберігаймо в коробці.
Нехай ця коробка стоїть поблизу годівнички, але в сухому місці, щоб у будь-яку мить ми змогли нагодувати птахів.
Відкриваємо  восьму  частину мозаїки під назвою « Кожну крихту збережемо».
Подивіться, яку картинку ми одержали.
Діти виготовили  різні годівнички, які сьогодні ми повісимо поблизу вікон нашого класу. Ми впевнені, що за наші турботи птахи віддячать навесні дзвінким співом.
IV. Підсумок уроку.
От і завершується наш урок. Пригадайте, з яких частинок склада­лася наша мозаїка.
·        Яка частинка вам сподобалася найбільше?
·        Яке завдання було найскладніше?
·        Правильно, діти, не можна сказати, що якесь завдання було більш цікавим, оскільки, ціни хліба немає!
Образу хліба вклонімося,
Високочолому сіятелеві землі.
Істинно, люди: живемо не хлібом єдиним.
Істинно так... коли маємо хліб на столі.
Бережіть хліб!!!


                   УРОК - ТЕЛЕПЕРЕДАЧА "ЗДОРОВ'Я" Тема . Профілактика обмороження, перегрівання, сонячних опіків. Нада...