Урок - квест
Тема. Додавання суми до числа. Розв’язування задач різними способами
Мета: пояснити учням спосіб додавання суми до числа; вчити розв'язувати задачі різними способами; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття відповідальності.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
У наш час, щоб будувати
і машинами керувати,
треба в школі дуже добре
математику всім знати.
ІІ. Повторення і закріплення вивченого
-- Сьогодні, діти, запрошую вас вирушити у цікаву подорож математичним простором. Проведемо математичний квест.
- Давайте подумаємо, що потрібно взяти з собою в подорож? ( Книгу, ручку, лінійку, олівець)
-- Якими ви повинні бути під час подорожі ? ( Уважними, дисциплінованими, старанними...)
-- Девізом нашої подорожі буде
« Один за всіх і всі за одного».
--Для того щоб наша подорож була успішною, потрібен досвідчений капітан. (Вчитель).
--Отже, на правах капітана, я ознайомлю вас з картою подорожі. Наш космічний корабель зупинятиметься на 5 великих станціях. Кінцева мета нашої подорожі - станція Успіхів. Ваша праця оцінюватиметься за допомогою ось таких зірочок.
- Для роботи нам потрібні помічники капітана.
( 3команди, 3 помічники)
--Ну, що ж, вирушаємо у подорож.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Щоб наблизитися до І станції ми повинні перевірити як ви готові до уроку, перевіривши домашнє завдання.
1. Перевірка домашнього завдання (с. 51, завдання 309; 310)
Завдання 309
— Яка відстань буде між лисенятами, якщо кожне лисеня зробить назустріч іншому 35 кроків?
- Який вираз склала перша група?
100 – (25+25) =
Завдання 310
— Прочитайте вирази зі значенням, меншим за 40.
- Ось ми прибули до станції «Кмітлива»
- Що ж ми будемо тут робити ?
- Треба знайти підказку. Де підказка ?
Розгадаємо ребус і розгадаємо місце , де можна знайти завдання.
Глобус
Усний рахунок
1. Вправа «Незакінчені речення»
– Ми знаємо такі арифметичні дії … (додавання, віднімання).
– Числа при додаванні називаються…(доданок,доданок,сума).
– Невідомий доданок шукаю так…( від суми віднімаю відомий доданок).
– Від перестановки доданків…(сума не змінюється).
Щоб знайти суму, треба … (+)
Щоб знайти різницю, треба … (-)
Збільшити на – це … (+)
Зменшити на – це … (-)
Щоб знайти периметр, треба … (всі сторони +)
2. Індивідуальна робота
3. Гра «Хто швидший?»
27 + 8 39 + 5 66 + 6
82 + 9 19 + 9 48 + 9
18 + 5 27 + 4 59 + 6
78 + 6 26 + 7 78 + 8
57 + 8 45 + 8 37 + 7
49 + 7 57 + 5 64 + 9
4. Гра «Віконечка»
2 дм 3 см = см
2 доби 30 хв = хв
1 год 35 хв = хв
5. Домалюй фігуру
- Діти, ви добре справились із завданнями, отже можемо продовжувати нашу подорож, ми прибуваємо на станцію Каліграфічна.
6. Хвилинка каліграфії
- Що ж ми будемо тут робити ?
- Треба знайти підказку. Де підказка ?
Розгадаємо загадку і розгадаємо місце , де можна знайти завдання.
Що за хатка – дивина?
З скла прозорого вона.
Табунцями, як у річці,
Рибки плещуться в водичці.
Акваріум
Каліграфічна хвилинка
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. Розкладіть на розрядні доданки
56 66 ………. 96
15 25 …………..65
11 13 …………19
- Діти, ви добре справились із завданнями, отже можемо продовжувати нашу подорож, ми прибуваємо на станцію Розумників і розумниць.
- Що ж ми будемо тут робити ?
- Треба знайти підказку. Де підказка ?
Розгадаємо анаграму і розгадаємо місце , де можна знайти завдання.
лааснк адшок
Класна дошка
Фізкультхвилинка
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як додавати суму до числа. Будемо розв`язувати задачы і приклади різними способами.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 52-53)
Завдання 312. Колективне опрацювання матеріалу
— Розгляньте малюнки і поясніть, як до числа 6 додавали числа 2 і 3.
6 + (2 + 3) = 6 + 5 = 11
6 + (2 + 3) = 6 + 2 + 3 = 8 + 3 = 11
6 + (2 + 3) = 6 + 3 + 2 = 9 + 2 = 11
— Щоб додати суму до числа, можна послідовно додати до числа кожний доданок.
Завдання 315. Колективне опрацювання матеріалу
— Розгляньте пояснення додавання чисел частинами. Визначте, яку властивість додавання використано.
Завдання 311 (1 команда)
Учні «ланцюжком» читають вирази і обчислюють їх значення.
Завдання 314 (2 команда)
Учні обчислюють значення виразів різними способами. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
Завдання 316 (3 команда)
Учні «ланцюжком» розв’язують приклади зручним способом.
Завдання 313
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують різними способами.
1 спосіб
1) 14 + 15 = 29 (кг) — привезли;
2) 29 + 36 = 65 (кг) — стало.
2 спосіб
1) 36 + 14 = 50 (кг) — привезли спочатку;
2) 50 + 15 = 65 (кг) — стало.
Як обчислити дану задачу, склавши вираз.
Завдання 317
Учні креслять прямокутник, довжина якого 8 см, а ширина 3 см. Обчислюють його периметр.
Завдання 318. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
Їхало — 16 ч. і 13 ж.
Вийшло — ?
Залишилося — 17 п.
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 319*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
2. Офтальмологічна пауза
- Діти, ви добре справились із завданнями, отже можемо продовжувати нашу подорож, ми прибуваємо на станцію Логічна.
- Що ж ми будемо тут робити ?
- Треба знайти підказку. Де підказка ?
Розгадаємо геометричну об`ємну фігуру і розгадаємо місце , де можна знайти завдання.
Куб
3. Розв'язування логічних задач
Завдання 319
• Біля будинку ростуть 2 липи, 5 яблунь і 8 груш. Скільки всього плодових дерев ростуть біля будинку? (8 + 5 = 13)
• Записано числа від 1 до 50. Скільки разів у записах зустрічається цифра 3? (3; 13; 23; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; 39; 43 — 15 разів)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці?
— Як оцінюєте свою роботу?
Наша подорож наближається до завершення, прямуємо до станції Успіхів. Хто був уважним, старанним і завжди приходив на допомогу своїм однокласникам. Давайте порахуємо зірочки, які кожена команда отримала під час подорожі.
Визначення і нагородження команди переможців.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 53, завдання 320; 321.
1 група – задачу розв`язати, склавши вираз.
2 група – по діях .
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
УРОК - ТЕЛЕПЕРЕДАЧА "ЗДОРОВ'Я" Тема . Профілактика обмороження, перегрівання, сонячних опіків. Нада...
-
Я у світі 3 клас Тема. Права і обов' язки громадян України. Конституція - основний закон України. Мета : ознайомити з декл...
-
Тема. Осінь. Осінні місяці. Планування спостережень за природою восени. Спостереження за погодою рідного краю. Народні прикмети передбач...
-
УРОК - ТЕЛЕПЕРЕДАЧА "ЗДОРОВ'Я" Тема . Профілактика обмороження, перегрівання, сонячних опіків. Нада...
Немає коментарів:
Дописати коментар